עמיתים

 

רכזת התכנית: גב' לוריא 08-6668639

מייל:  amitim@matna.org

 

"עמיתים" היא תכנית משותפת של משרד הבריאות והחברה למתנ"סים שמטרתה לעודד השתלבות בקהילה של אנשים המתמודדים עם מוגבלות נפשית. זאת, באמצעות ליווי מקצועי בתהליך השתלבותם בפעילויות פנאיוחברה, הפתוחות לציבור הרחב בקהילה.

התכנית מיועדת לבוגרים מעל גיל 18 המתמודדים עם מגבלה נפשית וכאים לשירותי סל שיקום של משרד הבריאות.

ייחודיות התכנית-בתוך הקהילה

תכנית "עמיתים" ייחודית בכך שהיא מתרחשת בתוך הקהילה ופועלת גם עם האדם וגם עם קהילתו. מתמודדים המצטרפים לתכנית, נהנים מהיכולת להשתלב בביטחון בקהילה ללא צורך להיחשף, תוך קבלת תמיכה וליווי פרטניים של אנשי ושנות מקצוע מתחום השיקום תוך המרכז הקהילתי.

בנוסף לליווי אישי, התכנית פועלת להנגשת הקהילה עבור מתמודדים עם מגבלה נפשית, באמצעות צמצום סטיגמות, ומתן מידע על תחום בריאות הנפש בסדנאות, אירועים וקבוצות.

אנו מאמינים כי כל אחד יכול להיות שותף פעיל בבחירות הנוגעות לחייו ומעורב בחיים הקהילתיים.

מה התכנית מציעה?

ליווי אישי, מקצועי ומסור ע"י רכז/ת - הליווי מתנהל  בתוך המרכז הקהילתי, כשלכל המשתתפים נבנית תכנית שיקום אישית המתבססת על מטרותיהם, כישוריהם, חלומותיהם ותחומי עניים שלהם.

מלגה חודשית - להשתתפות בחוגים, אירועים או פעילויות המתקיימות בקהילה.

מעורבות והתנדבות במרכז הקהילתי ובקהילה-ליווי משתתפים המעוניינים לנהשתלב בעשייה במרכז הקהילתי, ובכך לתרום, לשנות ולהשפיע על הקהילה בה חיים.

סדנאות ואירועי הסברה לקהל הרחב - במטטרה להעלות את המודעות להתמודדות עם מגבלה נפשית וליכולתה של הקהילה לסייע בתהליך ההחלמה.