מסתכלים בסביבה טבעית על ילדים

הכשרה ייחודית המיועדת לגננות ולמלמדים בגיל הרך.

בבסיס התכנית עומדת ההבנה כי השנים בהן שוהים הילדים בתוככי המסגרת החינוכית הן המשמעותיות ביותר למהלך התפתחותם במיוחד בגיל הרך. זאת מכיוון שבה מתקיימות פעילויות רבות ומגוונות המאפשרות לילדים לרכוש כשרים ומיומנויות מתחומי ההתפתחות השונים: חברתי, רגשי, קוגניטיבי, שפתי ותנועתי ולתת להם ביטוי. לרוב, קבוצת הילדים מורכבת מאוכלוסייה הטרוגנית, ובדרך כלל יש בכל כיתה/גן מספר ילדים מתקשים. קשיים אלה יכולים להיות ממקורות שונים (ביולוגיים/סביבתיים) ולהתבטא בדרגות חומרה שונות, החל מקשיים זמניים וחולפים ועד לקשיים מתמשכים, שחלקם מהווים בסיס לליקויים מאוחרים יותר במסגרת החינוכית (לדוגמה, ליקויי למידה, בעיות התנהגות וכו’).

תכנית ההשתלמות למלמדים ולגננות לגיל הרך מכשירה את הצוותים החינוכיים ומעניקה להם ידע מקצועי וכלים מגוונים לעבודתם היומיומית וזאת על מנת להעמיק את ההיכרות עם אישיותו הייחודית של הילד/ה עם העדפותיהם, סגנון הלמידה שלהם או עם קשייה ולתת להם מענה בתוככי המסגרת.

בשלב הראשון, התכנית מציעה 12 הרצאות המסקרות התפתחות תקינה והיווצרותם של קשיים בתחומים השונים: רגשיים, חברתיים, שפתיים, מוטוריים, תקשורתיים, קשיי קשב וריכוז ועוד. ההרצאות ניתנות מפי מומחים בתחומם בהם קלינאי תקשורת, מרפאים בעיסוק, נוירולוג, פסיכולוגים מומחים ועוד.

בשלב השני, נכנסים אנשי מקצוע לתוך הגנים ותלמודי התורה בגיל הרך על מנת להדריך את הצוות החינוכי בזמן אמת באיתור ומתן מענה מקצועי בתוככי הגן/הכתה.